Nasi Partnerzy

1. PHILIPS – http://www.philips.pl

Philips Lighting – sektor oświetlenia firmy Philips – zajmuje czołową pozycję w dostarczaniu rozwiązań i zastosowań zarówno dla profesjonalistów, jak i konsumentów. Zajmujemy się oświetleniem w pełnym zakresie – oferujemy rozwiązania do zastosowań wewnętrznych (w domach, sklepach, biurach, szkołach, hotelach, zakładach produkcyjnych oraz szpitalach), jak i zewnętrznych (w miejscach publicznych, dzielnicach mieszkaniowych i na obiektach sportowych). Dbamy również o bezpieczeństwo na drodze, zapewniając oświetlenie samochodowe i uliczne. Nasze projekty architektonicznego upiększania miast światłem, dostarczają niezapomnianych wrażeń estetycznych.
Philips, światowy lider w sektorze oświetlenia, promuje rozwiązania energooszczędne. Na całym świecie oświetlenie zużywa 19% całkowitej energii elektrycznej. Zastosowanie rozwiązań energooszczędnych pozwoli znacznie zredukować zużycie energii na świecie, zmniejszając w ten sposób szkodliwą emisję dwutlenku węgla. Philips zapewnia zaawansowane rozwiązania energooszczędne dla wszystkich segmentów oświetlenia: drogowego, biurowego, przemysłowego, a także hotelowego i domowego. Jesteśmy również liderem w opracowywaniu technologii przyszłości, takich jak technologia LED.
Celem naszego sektora oświetleniowego jest wprowadzanie innowacyjnych, energooszczędnych rozwiązań i zastosowań na rynek oświetleniowy, przy projektowaniu których uwzględniane będą potrzeby konsumentów – zarówno instytucji publicznych, jak i prywatnych odbiorców.

Philips Lighting – najważniejsze informacje:

 • Źródła światła:
  Globalny lider: co czwarte źródło światła używane na świecie jest wyprodukowane przez Philips.
 • Oprawy profesjonalne
  Numer 1 na świecie: oświetlamy 65% największych lotnisk świata oraz 30% budynków biurowych i szpitali.
 • Oprawy konsumenckie
  Światowy lider oraz pionier rozwiązań energooszczędnych.
 • Technologia LED
  Mocna pozycja w segmencie rynku, który jest przyszłością oświetlenia.
 • Oświetlenie samochodowe:
  Co trzeci samochód na świecie jest wyposażony w oświetlenie Philips.

2. ARPOL – http://www.arpol.pl

Firma ARPOL funkcjonuje na rynku zabezpieczeń od 1993 roku i specjalizuje się w dystrybucji elektronicznych systemów ochrony mienia. ARPOL jest importerem i autoryzowanym dystrybutorem kilku najbardziej znaczących w branży producentów.

Oferta nasza obejmuje m.in.:

 • systemy sygnalizacji włamania i napadu (BOSCH Security, CIAS, GENESIS, HONEYWELL)
 • systemy sygnalizacji pożaru (BOSCH Security)
 • systemy telewizji dozorowej (BOSCH Security, GEUTEBRÜCK, GE Security, HONEYWELL, TAMRON, Videotec)

 • systemy nagłośnieniowe (w tym DSO) i konferencyjne (BOSCH Security)
 • systemy kontroli dostępu (KERI SYSTEMS, GENESIS, BOSCH Security, ASSA ABLOY)
 • systemy automatyki i zdalnego sterowania (CARDIN)

Od kilku lat Arpol uzyskuje corocznie status największego w Polsce dystrybutora firmy Bosch Security (pod względem osiągniętego poziomu sprzedaży).
Oferujemy przede wszystkim rozwiązania dla obiektów wymagających szczególnej ochrony, gdzie podstawowym kryterium wyboru jest jakość i niezawodność urządzeń, ich parametry techniczne oraz możliwość integracji różnych systemów ochrony.
Nasi klienci to wiodące w branży firmy instalacyjne oraz integratorzy i specjaliści od zabezpieczeń. Centrala firmy Arpol znajduje się w Poznaniu, od kilku lat funkcjonują oddziały firmy w Warszawie i Krakowie.


3. FEGA – http://www.fega.com.pl

FEGA Poland sp. z o.o. – to hurtownią materiałów elektrycznych. Została założona w 1993 roku Należy do Grupy FEGA Elektrogrosshandels GmbH. 19 sierpnia 1996 roku Würth GmbH & Co. KG zakupił 49% udziałów FEGA Elektro-Grosshandels GmbH. W 1997 roku firma Würth przejęła w całości udziały firmy. Dzięki wsparciu Würth FEGA mogła w dalszym ciągu rozszerzać swoją działalność.
W 2005 roku FEGA Poland otworzyła dwa nowe oddziały w Katowicach i Krakowie. W 2006 roku sieć hurtowni FEGA poszerzyła się o trzy oddziały w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. W 2007 roku otworzyła kolejny oddział w Bydgoszczy. Swoim zasięgiem obejmuje obszar całego kraju.
Przez ostatnie lata zaistniała jako poważny partner na rynku materiałów elektrotechnicznych. Od początku swojego istnienia jej działania były skierowane na zdobywanie zaufania klientów. Po 16 latach z małej firmy staliśmy się siecią hurtowni z 7 oddziałami oraz możemy pochwalić się gronem lojalnych klientów.

W sprzedaży posiadamy materiały z takich dziedzin, jak:

 • KABLE I PRZEWODY,

 • OSPRZĘT DO KABLI I PRZEWODÓW,

 • OSPRZĘT INSTALACYJNY,

 • TECHNIKA KOMPUTEROWA,

 • ROZDZIELNIE I APARATURA,

 • APARATURA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA I ODGROMOWA,

 • OPRAWY OŚWIETLENIOWE,

 • ŹRÓDŁA ŚWIATŁA,

 • NARZĘDZIA I IDENTYFIKACJA,

 • AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA.

Naszymi głównymi dostawcami są, m.in. ABB, AWEX, BAKS, Beghelli, Berker, Danfoss, DYMO, ELKO BIS, ERICO, ES SYSTEM, Eupen, Finder, General ElectricPOLO HAGERKOPOSKOSLEGRANDLENAMOELLERNKTOBO BETTERMANNPCE,PHOENIX CONTACTPLEXIFORM, Protec.class,RADPOL, RELPOL, Rittal, SCHNEIDER ELECTRICSIEMENSSpelsberg, SYLVANIA,TELEFONIKATT PLASTTURCK,WAGO.


4. Schneider-Electric – http://www.schneider-electric.pl

Schneider Electric – firma globalna
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2007 grupa uzyskała 17,3 mld Euro przychodów ze sprzedaży. 120 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom w pełni wykorzystywać dostępną im energię.

Schneider Electric – jedna silna marka
Schneider Electric w skrócie
Przez ponad 170 lat istnienia firma sprostała wielu wyzwaniom, swój rozwój w dużej mierze zawdzięczając strategicznym przejęciom mającym na celu poszerzenie oferty i powiększenie udziałów w rynku oraz zdobycie nowych segmentów rynku.
Obecnie firma posiada około 120 globalnych marek, które uczyniły z niej światowego lidera w obszarze rozdziału energii, automatyki przemysłowej i automatyki budynków, a także zasilania awaryjnego, systemów instalacyjnych oraz efektywności energetycznej.

Jedna marka – wiele korzyści
W ostatnich latach marka Schneider Electric osiągnęła na rynku rozpoznawalność i cieszy się dużym zacunkiem. Istniało wiele przesłanek do połączenia niezależnych dotąd marek w jedną wspólną markę – Schneider Electric. Podstawowe korzyści przemawiające za unifikacją to stałe poprawianie jej rozpoznawalności wśród klientów,  bardziej efektywna komunikacja poprzez koncentrację na jednej marce. Istotnym jest również fakt, że jedna marka skuteczniej wspiera strategię kompleksowych rozwiązań proponowanych klientom, które bazują na pełnej ofercie grupy Schneider Electric.


5. Siemens – http://www.siemens.pl

 

światowy lider w dziedzinie energetyki, automatyki i napędów.

Jedną z marek produktowych firmy Siemens jest SIVACON.
Pod marką tą kryją się dwa systemy rozdziału energii elektrycznej dla niskich napięć:

1. Przewody szynowe niskiego napięcia – Sivacon 8PS.
W ofercie firmy sześć różnych systemów zapewnia transport energii i jej rozdział w normalnym lub agresywnym środowisku:

CD-L do instalacji oświetleniowych
BD01 40A-160A – zasilanie małych odbiorników
BD2 160A -1250A – uniwersalny system do zasilania średnich i dużych obiektów

Dla prądów do 5000A oferujemy trzy systemy:
LD oraz LX dla instalacji wewnętrznych (IP54) oraz
LR dla instalacji zewnętrznych (IP68) lub środowiska agresywnego.

Możliwe jest bezpośrednie podłączanie ze sobą systemów LX-LR oraz LD-LR.
Wszystkie systemy produkowane są na terenie państw UE i Szwajcarii.

2. Rozdzielnice niskiego napięcia
Sivacon S8 rozdzielnica do 7000A dostępna w technice jedno- i dwuczłonowej z pełnym badaniem typu. Rozdzielnice montowane są w Polsce przez jednego z czterech Sivacon –Partner na podstawie umowy franchisingowej. Produkcja w Polsce daje możliwość być konkurencyjnym i elastycznym w stosunku do wymagań klienta.

Sivacon S4 rozdzielnica do 4000A dedykowana głównie do obiektów budownictwa ogólnego.
Sikus 1600 rozdzielnica do 1600A jako rozdzielnica główna dla mniejszych obiektów.
Alpha rozdzielnice do 630A głównie do zabudowy aparatury modułowej.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z centralnym, czy też zdecentralizowanym rozdziałem energii. SIVACON zapewnia zawsze optymalne rozwiązania w dziedzinie ekonomicznego projektowania i bezpiecznej pracy.
Do projektowania instalacji elektrycznych niskiego napięcia oferujemy program Simaris Sivacon, z powodzeniem stosowany przez wiele biur projektowych oraz firm wykonawczych. Program umożliwia wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej:

– rysunki,
– obliczenia,
– nastawy (w tym selektywność) zabezpieczeń.


6. Baks – http://www.baks.com.pl

Firma BAKS powstała w 1986 roku. Jesteśmy wiodącym w Polsce producentem systemów nośnych dla przemysłu energetycznego, telekomunikacyjnego oraz dla kabli pneumatycznych, wodnych itp. Zastosowanie najnowszych technologii, doświadczony zespół fachowców oraz inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia ( wykrawarki, linie profilujące, roboty spawalnicze, lasery, krawędziarki, lakiernia proszkowa ) , pozwoliły nam osiągnąć najwyższe standardy, a jakość naszych produktów potwierdzają zdobyte przez nas certyfikaty:
– Certyfikat VDE
– Certyfikaty E-30, E-90 tzw. System ognioodporny (zgodny z DIN4102-12).
W obecnej chwili mamy przeprowadzone badania z producentami kabli Bitner, Dätwyler, Elkond, Eupen, Faber, Nexans, Prakab, Studer, Telefonika i Technokabel.
– Certyfikat Zgodności ITB Warszawa nr. ITB-1699/W
– Certyfikat Zgodności CNBOP Józefów nr. 2621/2008
– Aprobata Techniczna CNBOP Józefów nr. AT-0602-0151/2008
– Certyfikaty DMT Dortmund
– Klasyfikacje FIRES Batizovce
– Certyfikat TÜV ISO 9001:2000
– Rekomendacja Techniczna ITB
Firma BAKS produkuje ponad 20000 wyrobów katalogowych. Jesteśmy uznanym i cenionym partnerem w swojej dziedzinie. Dowodem niech będzie nasz udział w realizacji dużych projektów na terenie Polski min:
Orlen w Płocku, Rafineria Gorlice, Galeria Mokotów Warszawa, VW Poznań, Philips Morris Kraków, Metro Warszawa i wiele innych. Dbanie o potrzeby klienta poprzez dostarczanie produktów najwyższej jakości, utrzymywanie niskich cen, jak również profesjonalna logistyka sprawiły, że nasza firma zdobyła zaufanie, a współpraca z ponad 500 hurtowniami i dystrybutorami jest tego najlepszym przykładem.
Od wielu lat nasze produkty eksportujemy do wielu krajów, między innymi Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Jesteśmy dumni z tego że nasz eksport ciągle wzrasta i jest wizytówką jakości firmy BAKS.
Technologia BAKS – to jakość, na którą Cię stać!


 

7. Poltel – http://www.poltel.com.pl

Firma POLTEL Paweł Rózga z siedzibą w Łodzi prowadzi od 1994 roku działalność handlową skoncentrowaną na branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej (ITC). Realizujemy strategię wspierania naszych klientów w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej w realizowanych projektach, poprzez:

 • organizację kompleksowych dostaw pełnej gamy produktów do tworzenia sieci połączeń kablowych dla integracji sieci telekomunikacyjnych, teleinformatycznych i informatycznych w obrębie sieci publicznych i prywatnych
 • usługi integracji systemowej, tj. integrację sprzętu ITC z oprogramowaniem sieciowym, systemowym i użytkowym

W oparciu o współpracę z producentami firma przeprowadza szkolenia, organizuje seminaria technologiczne, nadzoruje projekty związane z wdrażaniem nowych technologii.
Biuro techniczno-handlowe znajduje się w dobrym otoczeniu biznesowym z wygodnym dojazdem, dysponuje własnym zapleczem magazynowym.
Strategia marketingowa ukierunkowana jest na budowanie pozytywnych relacji we współpracy z klientami. Poltel kładzie duży nacisk na profesjonalną obsługę i sprawną realizację dostaw zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2000.